Project Development Manager (Hiszpania)

Miejsce pracy: Sevilla, Spain

Zakres obowiązków

Project Development Manager zajmuje się identyfikacją, analizą możliwości wykorzystania energii słonecznej na skalę użytkową w celu opracowania, budowy i obsługi projektów solarnych w Hiszpanii i potencjalnie w innych krajach UE. Angażuje i nadzoruje niezależnych deweloperów w zakresie rozwoju projektów typu greenfield/brownfield – od etapu oceny terenu po pozwolenie na budowę.

  • Angażowanie lokalnych deweloperów zewnętrznych w rozwój farm słonecznych typu greenfield/brownfield
  • Negocjowanie i zabezpieczanie umowy najmu
  • Nadzór nad procesem uzyskiwania pozwoleń przez podmioty zewnętrzne na projekty solarne, w tym oceny lokalizacji, umów dzierżawy gruntów, ocen środowiskowych, oceny warunków zabudowy procesów przyłączania do sieci i pozwoleń na budowę
  • Sprawdzanie regulacji by zidentyfikować najlepsze opcje rozwoju biznesu
  • Ocena potencjalnych przejęć i partnerstw
  • Angażowanie i zarządzanie zewnętrznymi konsultantami, takimi jak doradcy techniczni, podatkowi i prawni, podczas procesów due diligence
  • Praca zdalna: Madryt

Wymagania

  • Minimum 3 lata doświadczenia w rozwoju projektów solarnych w Hiszpanii
  • Doświadczenie w ocenie lokalizacji, zdobywaniu pozwoleń na budowę oraz w procesach przyłączania do sieci
  • Biegła znajomość języka angielskiego oraz hiszpańskiego
  • Szeroka i ugruntowana wiedza na temat sektora energii słonecznej
  • Licencjat z Biznesu, Ekonomii lub Inżynierii
  • Wysokie umiejętności analityczne i proaktywność w rozwiązywaniu problemów
  • Orientacja na cel

Oferujemy

  • Pracę w jednej z największych w Europie firm z branży PV, z ponad 150 pracownikami, 10-letnią historią i ponad 3 GWp w fazie rozwoju
  • Możliwość rozwoju zawodowego i awansu w szybko rozwijającej się firmie międzynarodowej i współpraca z naszymi biurami w Lizbonie, Mediolanie, Warszawie i Amsterdamie
  • Kultura pracy zorientowana na przedsiębiorczość i produkt końcowy
  • Możliwość bycia pierwszym w realizacji zastosowań nowych technologii odnawialnych, takich jak magazynowanie na skalę przemysłową lub rozwiązania wodorowe
  • Atrakcyjne wynagrodzenie (w tym benefity takie jak służbowy samochód)